Başkan Sarı, tozdan oturamıyoruz şikayetlerine nokta koydu

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Tozdan oturamıyoruz” şeklinde artan şikayetlere cevap verdi. Alt yapısı bitmeyen bir yola çivi dahi çakılmayacağını belirten Sarı, “Önceliğimiz ana yollar ve ana caddeler. Karasu’da aynı soruna sahip en az bin ara sokak var” diyerek yol beklentilerine son noktayı koydu.

Başkan Sarı, tozdan oturamıyoruz şikayetlerine nokta koydu


-

"TOZDAN OTURAMIYORUZ" ŞİKAYETLERİNE SON NOKTA (izle):

...

Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alan Mehmet Çatalbaş’ın yollarla ilgili açıklaması üzerine yanıt veren Belediye Başkanı İshak Sarı, yol beklentilerine son noktayı koydu. Başkan İshak Sarı, konuyla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

ÖNCELİĞİMİZ ANA HATLAR

Karasu’da binin üzerinde ara sokak mevcut. Bu konuda defalarca açıklama yaptık, yine yapıyoruz. Ana yol ve caddeler tamamlanmadan, ara sokaklara giremeyiz. Girilmesi de doğru bir yaklaşım değil. Biz, yazlıkçı ve kışlıkçı diye bir ayrım da yapmıyoruz.

Belediye olarak yol yapım işlerini belli bir sıralama ve mantalite içerisinde yapıyoruz. Bir ara sokağa girmek, geri kalan beş yüz ya da bin sokağa hakaret olur. Birine giriyorsanız, diğerlerine de girilmesi gerekir. Bize gökten asfalt da gelmiyor. Asfaltın maliyeti 4 bin lirayı geçti. Bu da ayrı bir maddi külfet.

Araç sayısının ve trafiğin en yoğun olduğu ana caddelerde asfalt çalışması gerçekleştirebiliyoruz. Bu yolların büyük kısmı da grup bağlantı yolları konumunda. Elimizdeki personel, araç ve para durumu belli. Karasu’nun her yerine dokunma şansımız da yok.

ALT YAPI BİTMEYEN SOKAĞA GİRİLMEYECEK

Karasu, hızla büyüyen ve yapılanma olan bir ilçe. Geçmişte alt yapısı tamamlanmayan sokaklara asfalt döküldü ve yeniden kazılarak alt yapısı yapıldı. Doğalgaz, yağmur suyu hattı, elektrik hattı, telefon hattı gibi çalışmalar bitmeden o sokağa asfalt dökmeyeceğiz. Önce alt yapı, sonra sağlam üst yapı bitirilecek.

Karasu’nun yıllardır en büyük sorunu olan ana hatların asfaltlanması konusunda ciddi yol aldığımızı ve bu sorunlara son verdiğimizi düşünüyoruz. Prensip gereği üç tane araç giren sokakla yüzlerce aracın geçtiği cadde kıyaslandığında hangi yolun öncelikli yapılması gerektiği de ortadadır”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 1 yıl Önce

Sayın başkan gördüğüm kadarıyla 2010 dan beri iyi kötü KARASUMUZ' u azda olsa biliyorum.(Karasumuz'u diyorum.Bizde Karasulu sayılıyoruz buradan aldık yazlık evimizi)DOĞU karadeniz caddesi bölgesi yazlıklar kısmı % 90 doldu o zaman bir önce bitirin ALLAHIN izniylede alt yapısını sonra yapılsın üst yapı asfalt vs.SAYGILARIMLA.

Harbici
Harbici @Harbici - 1 yıl Önce

Beğen,beğenme tuşu daha önce yorumladınız uyarısı verdi ben iyi kötü onu biliyorum bir kaç yorum yapılmış tı.Beğenip beğenmeme konusu hiç önemli değil herkesin fikri aynı değil,zaten bir iki yorum yazılıyor sizler emek verip haber yapıyorsunuz ama yorum katkısı fikir katkısı çok az oda ayrı bir konu ben siz bilin diye bunu yazıyorum bir kaç beğen beğen me me vardı sıfırlanmış onu bilin diye yazdım.PROGRAMDA BİR yerde bir terslik var herhalde.SAYGI ve SEVGİLERİMLE.

SERKAN KAYA
SERKAN KAYA - 1 yıl Önce

BEN AK PARTİLİYİM AMA BÖYLE REZİLLİKTE BİR AÇIKLAMA DAHA ÖNCE BİR BELDİYE BAŞKANINDAN DUYMADIM. ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE NE KADAR TANIDIĞIM VAR İSE KENDİ PARTİME OY VERMESİN DİYE ÇALIŞMA YAPACAĞIM. BİZE ÇALIŞAN LAZIM. MADEM YAPAMIYACAKTIN NE DİYE ADAY OLDUNUZ.

KADİR ÜNLÜ
KADİR ÜNLÜ - 1 yıl Önce

Türkiye 'de Karasu hariç sokaklarına asfalt açılmamış olan başka ilçe var mı?

Kadir kury
Kadir kury - 1 yıl Önce

Yapacak birini seçeriz bizde sıkıntı yok

Harbici
Harbici - 1 yıl Önce

Sayın NEVTAN bey Harbici rumuzuyla harbiden sizden BELEDİYE yeklililerimizden ben sorarsam sana ne derler. Sağolsun Başkan bey sahile el attı fakat bu yapılan asfaltlanan yollarda ben Karasu’muza 24 haziranda geldiğimden alt yapı işleri yapılır iken yağmur rögarı döşendi mi ? döşenmedi mi ? bilmiyorum görmedim. Gördüğüm kadarıyla ise açılmış, yapılmış mazgal görmedim (yerleri bellidir açılacaktır onu bilemem) ama yapılmamışsa çok yazık olur bu güzel işe. Bir cevap alır ve haber yapar’mı sı nız.?.(Hani sayın Başkanımız alt yapısı bitmeyen yere 1 çivi bile çakmayacağız söylemleriyle ters düşüyor mu? düşmüyor mu.?. Atlanıp yapılmamış ise gerçekten çok büyük bir yanlışlık yapılmış olur. Haydi hayırlısı. İnşAllah yapılmıştır. SAYGILARIMLA.

Harbici
Harbici - 1 yıl Önce

Evet dün 10 Ağustos 2021 ve bü gün 11 Ağustos 2021 yağmur kanalizayon alt yapıyı döşemiş olmalar ki mazgal yerleri kesilip açılıp ızgaraları konularak etrafları betonlanıyor.SEVİNDİM,MUTLU ODUM.Çok güzel oluyor.Slogan KARASU KARADENİZ'İN ANTALYA'SI OLUYOR.

SIRADAKİ HABER