Belediyeye emlak borcu olan çiftçinin traktörü bağlanıyor

Karasu’da çiftçilik yapan Ertuğrul Say, Karasu Belediyesi’nin emlak borcu olan vatandaşı avukata vererek, araçlarının bağlatılmasına tepki gösterdi. Traktörünün, polis ekiplerince bağlandığı esnada çektiği videoyla tepkisini dile getiren Say, “Karasu Belediyesi hakkında bu uygulamayı ne kadar doğru buluyorsunuz, insan haklarına ne kadar doğru, bu sıcakta bu kadar mağduriyet ne kadar doğru, taktiri size bırakıyorum” dedi.

Belediyeye emlak borcu olan çiftçinin traktörü bağlanıyor


-

TRAKTÖRÜ BAĞLANAN ÇİFTÇİ TEPKİ GÖSTERDİ (izle):

...

Karasu Belediyesi bir süre önce alacaklarını icra yoluyla tahsis etme yoluna gitmiş ve siyasi partilerin ilçe başkanlarınca durum gündeme getirilerek tepkiye neden olmuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da bir meclis toplantısında belediyenin ve kamunun parasına sahip çıktıklarının vurgusunu yapmıştı.

Karasu Yalı Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde traktörüyle seyir halindeyken polis tarafından durdurulan ve aracı bağlanan Ertuğrul Say, çektiği videoyla duruma tepki gösterdi. Say, başına gelenleri şu ifadelerle anlattı:

Emlak borcu olan vatandaşın Belediye tarafından icraya verilmesi nedeniyle polis arkadaşlar, araçlarımızı bağlıyor. Belediye, emlak borcu olan esnafı, çiftçiyi avukata vermiş. Borcunu polis memuru arkadaşlarca tahsis ettirme yoluyla almaya çalışıyor. Yolda, işte, işi olan herkesi bağlayarak mağdur ediyor.

İşimiz düştüğünde zaten belediyeye gidip ödüyoruz. Parası olan var, olmayan var. Esnaf, çiftçi çalışıp alın teriyle para kazanıyor. Ama bizim belediyemiz, üç kuruşluk emlak borcu olanı avukata verip esnafın aracını, çiftçinin traktörünü malzemesini üzerinde yüklüyken bağlatıp, memur arkadaşlarımıza tahsis ettirmeye çalışıyor.

Karasu Belediyesi hakkında bu uygulamayı ne kadar doğru buluyorsunuz, insan haklarına ne kadar doğru, bu sıcakta bu kadar mağduriyet ne kadar doğru, taktiri size bırakıyorum”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi Sağlam
Fevzi Sağlam - 2 ay Önce

Herkesin haklı olduğu bir ülke neresi bizim ülkemiz,almasa görevini yapmasa ödeyenler keriz mi denir,icra marfieti ile alınmaya kalkınıldığında işimiz düştüğünde ödüyoruz denilir.Ama hepimizin isteği BELEDİYELERİMİZ den bitmez,sen zamanında ben zamanında ödemezsen nası yapılır yürür bu işler.ONDAN sonra elde avuçta ne var satılacak yer satılır.

Bir dost
Bir dost - 2 ay Önce

Arkadaşlar merak etme seçimler yakın

Bir dost
Bir dost - 2 ay Önce

Arkadaşlar merak etme seçim geliyor AK Parti Düzce teşkilatları artık köylere kadar inmeye başladı Seçim bittikten sonra vatandaşı görmeyenler seçim başlayınca tekrar ayağına kadar geldi gelseler de artık boş bizim orada tren kaçtıktan sonra arkasından el sallarlar ama bundan sonra ne yapsalar boş sandalyeye ceket koysak milletvekili seçilir dönemi bitti o ekonomik sıkıntılar problemler kendini beğenmişler AK Parti'yi bitirdi Geçmiş olsun AK Parti

SIRADAKİ HABER