Benim oyum halktan yana

Karasu Sanayi Sitesi’ne yapılmak istenen cami konusunu Temmuz ayı meclis toplantısında bir kez daha dile getiren ve sanayi sitesinin imarının boşa alınmasını gündeme taşıyan BBP’li Meclis Üyesi ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatalbaş, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz dahi tavrını kooperatiften yana koymuşken Belediye Başkanı İshak Sarı, tam tersini yapıyor” dedi.

Benim oyum halktan yana


-

SANAYİ SİTESİ CAMİ ONUSU MECLİS GÜNDEMİNDE (izle):

...

Karasu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı ve BBP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, Karasu Belediyesi Temmuz Ayı olağan meclis toplantısında sanayi sitesinin imarının boşa çıkarılmasını ve sanayi sitesi içerisindeki kooperatifin tapulu arazisine yaptırılmak istenen cami konusunu bir kez daha gündem dışı söz alarak dile getirdi.

Meclis toplantısı sonrası Karasu Haberleri ve Öncü Karasu’ya konuşan Çatalbaş, “Konuyu BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye ilettik. Onun girişimleriyle de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ramazan ayının son haftasında kooperatifimizi ziyaret etmiş ve cami konusu hakkında kendisini bilgilendirmiştik. Odada Belediye Başkanı İshak Sarı, başkan yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Behlül Bayrak da vardı” dedi.

Konuyu dinleyen Ali İhsan Yavuz’un “Bu tavrınız Cumhurbaşkanımıza zarar veriyor. Esnaf ve kooperatif yönetimiyle istişare içerisinde olarak, birlikte planlayarak karar alın. Camiyi kooperatifin ve esnafın istediği yere yapılacak şekilde planlayın” demesine rağmen Başkan Sarı’nın tam tersi şekilde davrandığını belirten Çatalbaş, şunları söyledi:

“Başkan Sarı, sanayi imarının plan çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Çalışmalar bittikten sonra mı bizimle paylaşacak? Bu saatten sonra paylaşmanın bir anlamı yok. Edindiğimiz bilgiye göre plan çalışmaları Ankaralı bir firmaya verdiği, sanayi esnafından da gizlediği, başkanın bir esnafın yanında sanayiyle ilgili ‘Biz burayı alışveriş merkezi yapacağız, sanayiyi de kaldıracağız’ dediğini duyduk. O zaman bize düşen söz ‘Padişahım şok yaşa’ olur”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 23:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan sengul
Adnan sengul - 3 ay Önce

Sanattır bekcı tutmayan kamera sıstemı kurmayan Başkan kendı rantı icın camı yapmaya kalkıyor mescıt var 150mt ilerde camı var camı pesınde koşuyorsan buluyoruz Kanuni hakkın toplanan paranın yüzde kırkı senın o ne ala sabayı turkıyede tek bekcısı olmayan yer nıye tutmadın bellı gelırlerden bekcı parası ödersen sana az kalır benım aklımdan geçen bu

SIRADAKİ HABER