Bin 900 metrelik proje başladı

Karasu Belediyesi tarafından ilçe merkezinin en işlek üç caddesini kapsayan proje için düğmeye basıldı. Yaklaşık 2 kilometrelik çevre düzenleme projesinde sıcak asfalt döküm işlemi yakın zamanda başlayacak.

Bin 900 metrelik proje başladı


-

İki etap halinde gerçekleştirilmesi planlanan çevre düzenleme projesi kapsamında Karasu Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki üç ana cadde daha asfaltlanacak, kaldırım düzenlemesi yapılacak ve ağaçlandırılacak. Proje toplam 2 kilometrelik mesafeyi kapsayacak. Projede ilk adım olarak yol ölçüm çalışmaları başlatıldı.

İlk etap, 800 metreden oluşacak. Cumhuriyet Caddesi’nin batı ucu olan 815 sokaktan başlayacak. Terminal, Belediye önü ve Atatürk Bulvarı’na kadar gelecek. Bu noktadan itibaren başlayan Hürriyet Caddesi’ni de içine alacak. Müftülük sapağı olan Fevzi Paşa Caddesi’ne kadar olan alanı kapsayacak.

İkinci etap ise bin 100 metreden oluşacak. Hürriyet Caddesi’nin devamı olan Fatih Caddesi’ni kapsayacak. Müftülük sapağından Şehit Atıf Ödül Caddesi’ne kadar olan uzun mesafeyi içine alacak. Proje tamamlandığında ilçe merkezinin en işlek üç caddesi daha kullanışlı ve düzenli hale getirilecek.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 20:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
burhan
burhan - 2 yıl Önce

Nerede varsa,yol taşlarını kaldırıp,asfalt yapılmalı.

SIRADAKİ HABER