Bir haftada iki kez oldu, vatandaş isyan etti

Sakarya’nın Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi’nde su kanalına bir haftada iki kez büyükbaş hayvanın düşmesi üzerine çevre sakinleri isyan etti. Vatandaşlar, hayvanların sahiplerine seslenerek başıboş sokağa salmamalarını istedi.

Bir haftada iki kez oldu, vatandaş isyan etti

-

Karasu ilçe merkezinin ortasından geçen su kanalına özellikle Aziziye Mahallesi’nde büyükbaş hayvanların düşmesi vatandaşları isyan ettirdi. Pazartesi günü de Aziziye Mahallesi 331. Sokak üzerinde bir başıboş büyükbaş hayvan da otlarken su kanalına düştü.

Durumu fark eden vatandaşlar, büyükbaş hayvanın imdadına yetişti. Vatandaşlar bir yandan durumu itfaiye haber verirken bir yandan da hayvanı çıkarmak için kolları sıvadı. Boynuna ip geçirilen hayvan, kamyonet yardımıyla çekilerek bulunduğu yerden çıkartıldı. O anlar ise, vatandaş kamerasıyla anbean görüntülendi.

HAYVANLARINA SAHİP ÇIKSINLAR

Hayvanların sahipleri tarafından başıboş bırakıldığını ve kanala düştüklerini belirten Gülüşan Alkaş, “İki gün önce de dana düştü. İtfaiyeyi çağırdık. Yetişmeden biz kendimiz çıkardık. Bu da yine aynı şekilde vatandaş çabasıyla çıkartıldı” dedi.

“Hayvan düştü mü kendisi çıkamıyor. İnsanlar, hayvanlarını sokağa atıyor ve hayvanlarından haberleri olmuyor. Akşam olduğunda da yine hayvan kendi kendine evine dönüyor. Gelip kendileri de almıyorlar” diyen Alkaş, “Yazık günah. Hayvanlar bu şekilde boğulup ölüyor. İnsanlar, hayvanlarına sahip çıksın. Yeter yani” diyerek hayvanların başıboş bırakılmasına isyan etti.

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir kaynakta görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır kaynaklara itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

İKİNCİ HEZ OLDU, VATANDAŞ İSYAN ETTİ (izle):

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 01:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Çobansız sürü olmaz...

nevzat agay
nevzat agay - 1 yıl Önce

Su kanalını kaldırmaları şart,,,,sivrisinek yuvası.

SIRADAKİ HABER