Biz evde, kurallar akılda kalacak

Bu yıl kutlanan Trafik Haftası’nda hedef kitle olarak çocuklar seçildi. Çocuklara yönelik hediyeli yarışmaların yapıldığı hafta kapsamında evde kalan çocuklara götürmeleri için sürücülere broşürler ve el ilanları dağıtıldı.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Her yıl 2-8 Mayıs günleri arasında kutlanan Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında il genelinde olduğu gibi Karasu’da da bir uygulama gerçekleştirildi. Perşembe günü Plaj Caddesi üzerinde sürücülere ve yayalara bilgilendirici broşürler dağıtıldı ve sürücülerden broşürleri evlerde kalan çocuklarına götürmeleri istendi.

 

“Evdeyim ama trafik kuralları aklımda, her yıl daha iyiye” sloganı ile kutlanan Trafik Haftası kapsamında, Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Karasu’nun çeşitli yerlerine afişler asıldı.

 

Sosyal medya üzerinden başlatılan yarışmada,  @emniyetSakarya adresi ve #KurallarAklımda  #HeryılDahaİyiye #Sakarya etiketleriyle çocukların trafik kurallarına yönelik çektikleri videolar yayınlandı. Yarışma sonunda 100 çocuğa çeşitli hediyeler verildi. Sakarya genelinde katılımın fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

 

UYGULAMAYA AİT FOTOĞRAFLAR ve VİDEO:

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 00:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER