Bu Cuma da bir ilk yaşandı

Karasu’da pazaryeri otoparkında kılınan üçüncü Cuma Namazı’nda bir ilk daha yaşandı. Kısıtlamaların ardından, sokağa çıkmaları yasak olan iki yaş grubu uzun süre sonra ilk kez bir arada Cuma Namazı’nı eda etme fırsatı buldu.

Bu Cuma da bir ilk yaşandı


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün’ün haberi

 

 

Pandemi sürecinin ardından cemaatle açık havada üçüncü kez Cuma Namazı kılındı. Karasu pazaryeri otoparkında kılınan Cuma Namazı, yine bir ilke sahne oldu. Karasu Şehitler Camii adı verilen ve yapımı süren pazaryeri mescidi ile otoparkta bu hafta Cuma Namazı’nı Pazaryeri Mescidi imam hatibi Emrah Balcı kıldırdı.

 

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sokağa çıkması yasak olan 65 yaş üzeri vatandaşlar ve 18 yaş altı gençler ile çocuklar, uzun sürenin ardından ilk kez cemaatle birlikte bir arada namazlarını eda etme fırsatı buldu. Dede ile torunların namaza birlikte gelenleri ise renkli görüntülere sahne oldu.

 

Emniyet ve zabıta ekipleri, namaz kılınacak alanda tedbir aldı ve vatandaşın, kurallara uygun nama zkılmaları konusunda yardımcı oldu. Vatandaş, namaz alanına seccadeleriyle ve maskeleriyle geldi. Cemaatin, tüm tedbir kurallarına uygun şekilde namaz kıldığı dikkat çekti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER