Bu sefer de ikinci olduk (!)

Sakarya’da jandarma sorumluluk bölgesinde kesilen cezaların beraberinde polisin sorumluluk bölgesinde kesilen cezalar da açıklandı. Karasu ceza kesim listesinde bu kez ikinci sırada yer aldı.

Bu sefer de ikinci olduk (!)


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün habei


 

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından il genelinde olduğu gibi ilçede de Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından sıkı denetimler sürüyor. İlde yasağı ihlal eden vatandaşlara idari para cezası kesildi. Jandarma sorumluluk bölgesinde sokağa çıkan vatandaşlara kesilen ceza miktarının açıklanmasının ardından emniyet sorumluluk bölgesinde kesilen ceza miktarları da dikkat çekti. Sokağa çıkma yasağının ilk gününde yasağı ihlal eden vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesine göre kişi başı 3 bin 186 liralık işlem yapıldı.

 

Göz ardı etmeyelim

 

Sakarya genelinde emniyet sorumluluk bölgesinde 117 vatandaşın her birine idari para cezası kesildi. Yasağın ilk dakikalarından Cumartesi günü akşam saatlerine kadar Karasu’da sokağa çıkarak yasağı ihlal eden 25 vatandaşa toplamda 82 bin 936 lira ceza kesilerek Sakarya’da ikinci sırada yerini aldı. Ayrıca, Adapazarı’nda 44, Sapanca’da 15, Serdivan’da 9, Kocaali’de 5, Erenler, Geyve, Karapürçek ve Akyazı’da 4, Hendek ve Pamukova’da 3, Taraklı’da ise bir kişiye idari para cezası kesildi. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, vatandaşın mağduriyet yaşamaması için yasak ve kurallara uymaları konusunda çağrıda bulunarak "Bu süreçte daha sabırlı davranmalıyız. Önlemler, devletin vatandaşın sağlığını korumak için alınmış önemli tedbirler. Bu önlemleri göz ardı etmeyelim ve emniyet kuvvetlerimize bu konuda yardımcı olalım" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER