Burnumuzun dibine kadar geldi! Karasu sahil güvenlik tetikte

Rusya tarafından Ukrayna’ya karşı Karadeniz’e döktüğü deniz mayınları, İstanbul Boğazı’na kadar ulaştı. Karasu Kaymakamlığı, konuyla alakalı bir yazı yazarak ilgili kurumları uyardı. Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahilleri alarmda… Karasu Sahil Güvenlik SAGET-31 botunun ise 24 saat tetikte hazır beklediği öğrenildi.

Burnumuzun dibine kadar geldi! Karasu sahil güvenlik tetikte


-

Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri harekat kapsamında Odesa, Ochkov, Chernomorks ve Yushnny limanları açıklarına döktüğü tahmini 420 adet deniz mayınlarından bazıları İstanbul Boğazı’na ulaştı.

Adeta burnumuzun dibine kadar ulaşan mayınların, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerine de ulaşması konusunda endişe edilirken Karasu Kaymakamlığı tarafından ilgili kurumlara konuyla alakalı bir yazı yazıldığı öğrenildi.

Demirleme donanımlarından koparak sürüklenen ve serseri mayın olarak tabir edilen mayınların Karasu sahilinde tehlike oluşturabileceği konusunda uyarıda bulunuldu. Balıkçıların da Karadeniz’e açıldıklarında dikkatli olmaları belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı SAGET-31 Karasu Sahil Güvenlik botu da adeta teyakkuza geçerek 24 saat tetikte bekliyor. Sahile vurmuş halde görülecek mayınlara vatandaşın dokunmaması ve durumu derhal Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ya da emniyet ve jandarma ekiplerine bildirmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER