Büyük zafere buruk tören

Çanakkale şehitlerini anma töreni, Koronavirüs tehdidi nedeniyle geniş katılım olmadan gerçekleştirildi. Törende hazır bulunan protokol sayısı 13 ile sınırlandırılırken vatandaş ve öğrenciler de katılmadı.

Büyük zafere buruk tören


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü çelenk töreni, bugüne kadar görülmemiş bir önlem eşliğinde gerçekleşti. Büyük zaferin 105.yıldönümü dolayısıyla Karasu Kaymakamlığı önündeki Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri bırakıldı. Törene Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yanı sıra İlçe Jandarma Komutan Vekili Mesut Göl, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü katıldı.

 

Katılım 15’le sınırlı

 

Koronavirüs tehdidine karşı alınan önlemler kapsamında törenlerin 15 kişiyi aşmayacak şekilde gerçekleştirilmesine yönelik karar nedeniyle törene katılım sağlanmadı. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Yasemin Koç’un sunumunu yaptığı tören, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına bırakılmasıyla başladı. Ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Müzik Öğretmeni M.Tahir Gök yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi. Önlemler kapsamında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anma töreni de iptal edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER