Camilerde 5 vakit böyle kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Salı ahşamı sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada beş vakit namazın cemaatle kılınabileceği duyuruldu. Peki cami içinde cemaatle namaz nasıl kılınacak? İşte cevabı:

Camilerde 5 vakit böyle kılınacak

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Prof.Dr. Ali Erbaş, Salı akşamı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, cemaatle birlikte beş vakit namaz kılmaya izin verildiğini duyurdu. Pandemi nedeniyle sadece öğle ve ikindi vakitlerine cami içerisinde cemaatle kılınmaya izin verilmiş ve Cuma namazları da açık havada kılınmaya başlanmıştı.

 

Erbaş, sosyal medya hesabından, “Camilerimizi Cuma ve öğle-ikindi vakitlerinde cemaatle namaza açmıştık. Yarın (Çarşamba) sabahtan itibaren maske ve mesafeye dikkat ederek sabah, akşam ve yatsı vakitlerinde de cemaatle namaza açıyoruz. Rabbim ibadetlerimizi kabule etsin” diyerek duyuruda bulundu.

 

 

Çarşamba günü sabah namazıyla birlikte Karasu’da da cemaatle birlikte beş vakit namaz kılınmaya başlandı. Vatandaşın camiye muhakkak maskeyle gelmesi ve cami içinde sosyal mesafeye dikkat etmesi istendi. Camiye gelirken seccade getirme zorunluluğu olmadığı, dileyen vatandaşın ise getirebileceği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER