Çanakkale şehitleri, 107.yıldönümünde Karasu’da anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Karasu’da da bir program düzenlendi. Kaymakamlık önünde yer alan Atatürk anıtına çelenk bırakıldı, şehit kabirleri ziyaret edildi. Konferans salonundaki anma programı ise 22 Mart Salı gününe ertelendi.

Çanakkale şehitleri, 107.yıldönümünde Karasu’da anıldı


-

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ, 107. YILDÖNÜMÜNDE KARASU'DA ANILDI (izle):

Karasu Kaymakamlığı önüne düzenlenen gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programında Atatürk anıtına Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediye Başkanlığı çelenkleri bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk töreni son buldu.

Çelenk töreninde Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Cumhuriyet Savcısı Musab Toygar, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, ilçe protokolü, gaziler ve öğrenci grupları da hazır bulundu.

Törenin ardından Yalı Mahallesi Merkez Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirleri ziyaret edildi. İlk olarak Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz’un kabri ziyaret edildi ve dualar okundu. Ardından Komiser İsmail Canavar ve İpsiz Recep’in de kabirlerinde dua edildi.

Kabir ziyaretleriyle anma programı son buldu. Okulların kar nedeniyle tatil edilmesi dolayısıyla Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilmesi planlanan anma programı ise 22 Mart Salı günü saat 14:00’a ertelendi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER