Cankurtaran kulesi tahrip edildi, bölge halkı tepki gösterdi

Sakarya’nın Karasu ilçesi Batı Karadeniz Caddesi sahilde bulunan 3 numaralı kule kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tahrip edildi. Kulenin son halini gören vatandaşlar, yapılanı terbiyesizlik olarak nitelendirdi.

Cankurtaran kulesi tahrip edildi, bölge halkı tepki gösterdi


-

CANKURTARAN KULESi TAHRiP EDiLDi, BÖLGE HALKI TEPKi GÖSTERDi (izle):

...

Olay, Karasu ilçesi Batı Karadeniz Caddesi sahil bölgesinde yaşandı. İddialara göre, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 3 numaralı kule, otomobilin arkasına bağlanarak metrelerce sürüklenerek tahrip edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, olaya ilişkin inceleme başlattı. Salı günü görevi başına gelen cankurtaran olayın şokunu yaşadı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, soruşturma başlattı. Bölge halkı yaşanan olaya tepki göstererek terbiyesizlik olarak nitelendirdi.

Görünce gözüm yaşardı, büyük terbiyesizlik

Tatilci Emine Çiçek, “Cankurtaranımız Selim burada bizim için canını feda ediyor. Kuleyi her zaman gözümüz gibi koruruz. Kilidini bile kırsalar değiştiririz. Bu büyük terbiyesizlik. Bu, ikinci olay. İlk geldiği gün de devirmişler. Tepki vermeliyiz. Kim yapabilir, bu kuleyi istemeyenler. Gerçekten söylemek için laf bulamıyorum. Gözüm yaşardı. Görür görmez eşimle çok üzüldük. Bu kuleden ne istiyorlar? Burada cana can katacak elemanın zimmetli malı bu. Kelimelerimi unuttum bunu görünce” ifadelerini kullandı.

Tatilci Muhittin Özdemir ise, “Yaklaşık on yıldır buradayım, ilk defa böyle bir şey görüyorum. Hiç insanlığa sığan bir olay değil, hatta insanlık dışı bir olay. Neden özellikle bu kuleye zarar veriliyor? Geçen gün de 3 numaralı kule tahrip edilmişti. Neden kuleyi yıktılar, neden aracıyla üzerinden geçtiler. Anlamış değilim” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 14:14


YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 6 ay Önce

Maalesef çok kötü görüntüler,karasu için,motosikletler,atv ler jeepler kumsalda,ayrıca doğada yok oluyor kumsalda,kum zambakları gibi (ezilen kum zambakları,sökülen kum zambakları,koparılıp başka yere dikilen doğal ortamından alınan ve yok edilen yasaya rağmen)karasu sahilinde nerede görevliler nerede uyarı yazıları? nerede çevre koruma ve diğer konuyla ilgili görevliler nerede halkın huzurunu sağlıyan kolluk kuvvetleri,nerede caydırıcı önlemler....

Harbici
Harbici - 6 ay Önce

Biz böyle insanlıktan nasibini almamış bol insanların bulunduğu bir ülke olarak malesef ADAM olmayız-olamayız

remzi çay
remzi çay - 6 ay Önce

Saldım çayıra Mevlam kayıra dedimmi maalesef bunlar oluyor,,gece mesaisi yapan polisler ne iş yapıyor,,devriye gezmiyorlar mı,,mutlaka bunu yapanların sesi gelmiştir.
Kesin içki içen sarhoşlar yapmıştır bunu,,aklı başında kimse yapmaz çünkü.

cemil aydın
cemil aydın - 6 ay Önce

Sahilde gece sabaha kadar içki içip nara atan,kendini kaybeden gençler oluyor,,gece 12 den sonra polis denetim yapmalı,bunlara izin vermemeli.
Sokak köpeklerinin cirit attığı yerde,insanlıktan nasibini almamış hayvanlarda cirit atar.
Maalesef denetim eksikliği var,ceza eksikliği var,,sokak mafyası,köpek mafyasından korkuluyor.

SIRADAKİ HABER