Civelek’in şehadet belgesi, ailesine teslim edildi

Kuzey Irak’ta şehit olan Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in şehadet belgesi, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı tarafından şehit ailesine teslim edildi. Dr. Helvacı, “Ağustos ayı, Türk’ün zafer ayıdır. Bugün Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü. Onlar bu kapıyı açtılar, siz ve evlatlarınız da bunu devam ettiriyor. Şükranlarımızı sunuyoruz, mekanı cennet olsun” dedi.

Civelek’in şehadet belgesi, ailesine teslim edildi


-

ŞEHİT ÖMER FARUK CİVELEK'İN ŞEHADET BELGESİ TESLİM EDİLDİ (izle):

...

Pençe Kilit Harekatı kapsamında Kuzey Irak’ta 2 bin 160 rakımda 17 Temmuz günü keskin nişancı ateşi ile şehit olan Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in şehadet belgesi, Cuma günü şehit babası Hakkı Civelek’e teslim edildi. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın belge tesliminde duygu dolu anlar yaşandı.

Belge teslimi sırasında Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Yasin Ölüç, Askerlik Şubesi Başkanı Halis Özcan, İlçe Müftüsü Bektaş Günay, İlçe Müftülüğü Din Hizmetlileri Uzmanı Seyfettin Sevinç, Mahalle Muhtarı Ali Haldız ve şehidin yakınları hazır bulundu.

Kaymakam Dr. Helvacı, “Ağustos ayı, Türk’ün zafer ayıdır. Bugün Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü. Onlar bu kapıyı açtılar, siz ve evlatlarınız da bunu devam ettiriyor. Şükranlarımızı sunuyoruz, mekanı cennet olsun” diyerek belgeyi şehit babasına teslim etti. Cuma namazı öncesi, Şehit Ömer Faruk Civelek ve tüm şehitler için Gölköprü Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu. Belge tesliminde de okunan mevlid-i şerifin ardından dualar edildi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2022, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER