Çocuk bayramı, çocuksuz kutlandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlı sokağa çıkma yasağı nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl sade bir törenle kutlandı. Salgına karşı alınan tedbirler dolayısıyla çocuklar, Karasu Kaymakamlığı binası önünde gerçekleştirilen çelenk töreninde bulunamadı.

Çocuk bayramı, çocuksuz kutlandı


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi  /  Kamera: Nevtan Angün


 

Karasu Kaymakamlığı binası önünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir ve ortaokul müdürleri hazır bulundu. Katılımcılar, maskelerini takarak törende sosyal mesafeye dikkat etti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hiç çocuk olmadan gerçekleştirilen çelenk töreniyle bir ilk yaşandı.

 

Sosyal mesafe korundu

 

Programın sunuculuğunu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Cihan Akgünoğlu üstlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğretmenler eşliğinde Atatürk anıtına çelengini sundu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve Sezi Eratik Ortaokulu Müzik Öğretmeni İsmail Hakkı Gayretli yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Programın sonunda katılımcılar günü anısına sosyal mesafeyi koruyarak hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER