Deniz şehitleri, Karasu’da gerçekleştirilen törenle anıldı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96.yılı, Karasu’da kutlandı. Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk töreninin ardından Karasu Liman Başkanlığı önünden denize açılan ilçe protokolü, deniz şehitleri anısına Karadeniz’e çelenk bıraktı.

Deniz şehitleri, Karasu’da gerçekleştirilen törenle anıldı


-

1 TEMMUZ DENİZCİLİK ve KBOTAJ BAYRAMI KARASU'DA KUTLANDI (izle):

...

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. yılı, 1 Temmuz Cuma günü düzenlenen etkinliklerle Karasu’da kutlandı. Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk töreninde, Karasu Liman Başkanlığı çelengi Atatürk anıtına bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Liman Başkanı Ahmet Akalan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Yeni Mahallesi’nde bulunan Karasu Liman Başkanlığı önünden tekne ile denize açılan ilçe protokolü, deniz şehitleri anısına Karadeniz’e çiçek bıraktı. SAGET-31 Karasu Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı bir zodiac ve Karasu Limanı römorkörleri de protokol teknesine sirenleriyle eşlik etti. Gerçekleştirilen deniz turunun ardından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları Karasu’da tamamlandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2022, 01:08


YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 5 ay Önce

İşiniz gücünüz tören,şenlik,oyun,,,,sakarya nehrinin temizliği için atılan tek adım var mı? yok.

SIRADAKİ HABER