Dereye atılan fındık tozu, tepkiye neden oldu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde Karadeniz’e karışan dereye atılan fındık tozları, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu. Bölgede balık lokantası işleten İsmail Turhan, “Hem dereyi hem de denizi kirletiyorlar. Bunun önüne geçilmesi lazım” diyerek tepkisini dile getirdi.

Dereye atılan fındık tozu, tepkiye neden oldu


-

DEREYE ATILAN FINDIK TOZUNA TEPKİ (izle):

...

Karasu’nun Kuyumcullu Mahallesi’nde bulunan dereağzı bölgesi sakinleri, Karadeniz’e birleşen dereye atılan fındık tozlarından şikayetçi oldu. Bölgede balık lokantası işletmeciliği yapan İsmail Turhan, “Fındığını makinaya veren vatandaş, makinadan çıkan tozu dereye veriyor. Bu suda canlı hayvan da var. Çevreye de zarar veriyor, bize de zararı oluyor” dedi.

Balık yemeye gelen turistlerin görüntüden rahatsız olduğunu da söyleyen Turhan, “Fotoğraf çekemiyorlar, rahatsız oluyorlar. Biz de mahcup oluyoruz. Üstelik dereden denize ulaşıyor tozlar. Vatandaş yüzüyor denizde. Tozun içinde mi yüzsünler?” şeklinde tepkisini dile getirdi.

“Doğaya sahip çıkmamız gerekiyor” diyen İsmail Turhan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetleme yaparsa ve ceza uygularsa bir daha yapılmaz. Biz de çöpümüzü mü atalım dereye? Vatandaş biraz duyarlı olsun” diyerek sözlerini bitirdi. Hayri Karadayı ise “Çevremizi temiz tutmalıyız. Buralar hepimizin yeri. Temiz tutmalıyız. Bu da her vatandaşın görevi” diye konuştu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2022, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER