Dünyanın yüzde 95’ine ulaşılıyor

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından 2011 yılında kabul edilen 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla Karasu’nun tek radyosu olan İmparator FM adına İlker Elik, bir mesaj yayınladı.

Dünyanın yüzde 95’ine ulaşılıyor


-

Dünya Radyo Günü dolayısıyla bir mesaj paylaşan İmparator FM Genel Yayın Yönetmeni İlker Elik, “Dünya Radyo Günü 2011 yılında uluslararası özel bir gün olarak kabul edildi. Türkiye'de ise ilk radyo yayını 6 Mayıs 1927 tarihinde gerçekleştirildi. Bugün dahi vazgeçilmez bir araç olan radyo, güncelliğini korumaya devam ediyor. Radyo telefon ve telgrafın hemen ardından gelişti” ifadelerini kullandı.

Modern teknolojinin getirdiği yeni kaynaklara rağmen bugün radyonun dünyada nüfusun yüzde 95’ine ulaştığını belirten Elik, “Kimine göre müzik kutusu, kimine göre bir haber alma aracı, kimine göre ise vazgeçilmez bir dost olan radyo, İmparator FM için de özel bir öneme sahip. Radyo kanalımızla ‘Karasu’nun ve Kocaali'nin Ortak Sesi’ olmaktan onur duyuyoruz. Dünya Radyo Günü kutlu olsun” şeklinde açıklamada bulundu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER