En önemli eksikleri, bir haftada giderildi

Karasu Yalı İlkokulu Müdürü Rıza Özdemir, pandemi döneminde aldıkları önlemlere dair yapılan haberde en önemli eksiklerinin asfalt olduğuna dikkat çekmişti. Okulun en önemli sorunu olan asfalt, haberden bir hafta sonra okul çevresine döküldü.

En önemli eksikleri, bir haftada giderildi


-

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu’da bir hafta önce yer alan “En önemli eksiğimiz asfalt” başlıklı haberde Yalı İlkokulu Müdürü Rıza Özdemir, öğrencilerin yağışlı havalarda çamurdan, güneşli havalarda da tozdan büyük ölçüde rahatsızlık çektiğine vurgu yapmıştı.

Özdemir’in Karasu Belediyesi’nden bu konuda alaka beklediklerini belirtmesinin ardından, Belediye ekipleri, plan dahiline almış odlukları bölgeyi asfaltladı. Okul çevresindeki yolun asfaltlanmasıyla birlikte okulların açılması durumunda öğrencilerin çamurdan veya tozdan etkilenmesinin de tamamen önüne geçildi.

Belediye Başkanı İshak Sarı, okul çevresindeki çalışmaları yerinde inceledi. Yalı İlkokulu’nun ardından aynı mahallede bulunan Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu ile Gazi İlk ve Ortaokulu çevresinin de plan dahilinde asfaltlanacağı belirtildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER