Esaretin reddi, boyunduruğun defi

Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan İshak Sarı, “Kahraman ve asil milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıldönümünü kutlamanın haklı gururu içerisindeyiz” dedi.

Esaretin reddi, boyunduruğun defi


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve her aşaması kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gururla kutluyoruz” dedi.

 

Sarı; “Kahraman Türk ordusunun kazandığı bu emsalsiz zafer, necip milletimizin gerek duyulduğunda vatanının ve milli birliğinin düşmanları ile savaşmak için neleri göze alabileceğinin ve bağımsızlık aşkının Türk’e neler yaptırabileceğinin en nadide örneğidir. Esaretin reddi, boyunduruğun def’i, devlet ve milletin bekası için milli birlik ve beraberliğin lüzumu, 30 Ağustos’un temel faziletlerini teşkil etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Başkan İshak Sarı, mesajını, “Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sonlandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER