Esnaf da böyle önlem aldı

Faaliyetine devam eden Karasu esnafı da kendi imkânlarınca Koronavirüs’e karşı önlemler alıyor. Esnafın bu duyarlılığı da Karasu halkının takdirini topluyor.

Esnaf da böyle önlem aldı


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

Koronavirüs, tüm Türkiye’de olduğu gibi Karasu’da da bir dizi önlem alınmasına neden oldu. İçişleri Bakanlığı tedbirleri ilçede harfiyen uygulanırken faaliyetine devam eden esnafın da kendi imkânlarında virüse karşı önlem alması dikkat çekiyor. Karasu Terminali yanında hizmet veren Elmacı Tarım’ın işletmecisi Ziraat Mühendisi Yasin Elmacı da aldığı önem ile takdir topladı. Dükkanının girişine dezenfekte ürünü koyan Elmacı, müşterilerinin giriş ve çıkışlarda ellerini mutlaka dezenfekte ile yıkamalarını sağlıyor.

 

Üç kişi sınırı

 

Ayrıca “Koronavirüs salgını dolayısıyla korunma tedbirleri açısından aynı anda iş yerimizde üç kişiden fazla kişinin bulunmaması rica olunur” yazılı bir notu da dükkan girişine asan Yasin Elmacı, “Müşterilerimizin sağlığını önemsiyoruz. Bu nedenle dükkan içerisinde aynı anda üç kişiden fazla bulunmamaya dikkat ediyoruz” dedi. Elmacı, Bakanlık tedbirlerine harfiyen uyduklarını belirterek 65 yaş üzeri vatandaşlara da kesinlikle satış yapmadıklarını sözlerine ekledi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER