Fener alayına hazır mısınız?

Karasu Kaymakamlığı ile Karasu Belediyesi öncülüğünde, KARGENÇ Kulübü’nün koordinesinde 30 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20:00’da Karasu Sahil Park'ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirileceği ve etkinliklerin ardından ise fener alayı düzenleneceği bildirildi.

Fener alayına hazır mısınız?

Düzenlenecek programla ilgili açıklamalarda bulunan KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 'doğum günüm' dediği, Türk milletinin kurtuluşunun temelinin atıldığı gündür 19 Mayıs 1919 tarihi. O gün, Türk Milleti Samsun’da emperyalizme ve onun işbirlikçilerine karşı bağımsızlık mücadelesi başlatmış, mücadele sonunda bizlere cumhuriyet armağan edilmiştir. Dolayısıyla 19 Mayıs sadece “bayram kutlamak” değildir. 19 Mayıs, bir milletin azim ve kararlılığı, milli mücadele, milli egemenlik demektir. Millet olma; bir olma, birlik olma demektir. Bu duyguları unutmamak adına Karasu Kaymakamlığımız ve Karasu Belediyemiz önderliğinde güzel bir anma programı düzenleyeceğiz ve bu programın ardından tüm katılımcılarla birlikte fener alayı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Düzenleyeceğimiz programa tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

Karasu’da düzenlenecek fener alayı ile ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Karasu gençliği ve Karasu’nun geleceği için önemli projelere adım atan KARGENÇ Kulübü'müz koordinesinde, Karasu Kaymakamlığı'mız ve Belediye'miz öncülüğünde 30 Ağustos Çarşamba akşamı Karasu Sahil Park'ta güzel bir etkinlik düzenleyeceğiz. 19 Mayıs ruhunu anlatan bu anlamlı programa tüm halkımız davetlidir” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER