Güzergah belirlendi, sıra ihalede

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, kurulan ihtisas komisyonunca Karasu’nun üç mahallesinin ulaşım sorununa çözüm getirdiklerini açıkladı. Uyar, “UKOME tarafından yapılacak olan ihaleyle yeni hat uygulamaya konulacak” dedi.

Güzergah belirlendi, sıra ihalede

-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile yapılan görüşmeler neticesinde Karasu’da Paralı Mahallesi, Darıçayırı Mahallesi’nin Esentepe mevkii ve Karanlıkdere Mahallesi’nin ulaşım sorununa çözüm bulundu.

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, yapılan İhtisas Komisyonu’nda yer alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde üç mahallenin ulaşımına yönelik sorunun büyük ölçüde çözüldüğünü belirtti.

UKOME tarafından yakın zamanda yapılacak ihale yoluyla bir hat oluşturulacağını ifade eden Uyar, “Paralı Mahallesi’nden kalkacak olan araç, Kısıklı Camii yanından Karanlıkdere Mahallesi’nde, oradan da D650 Karayolu’na çıkarak Karapınar sapağından Karasu Terminali’ne ulaşacak” diye konuştu.

ÜÇ MAHALLENİN ULAŞIM SORUNUNA ÇÖZÜM (izle):

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER