Haydi, sen de gönüllü ol

Sakarya’nın Karasu ilçesinde AFAD gönüllülerine afet eğitim semineri veren Sakarya AFAD Gönüllü Birim Sorumlusu Zeliha Akçe, afetlerin kendiliğinden meydana gelmediğini, insan yapısı olduğunu belirtti. Akçe, Karasuluları gönüllü olmaya da davet etti.

Haydi, sen de gönüllü ol

-

Sakarya AFAD Gönüllü Birim Sorumlusu Zeliha Akçe, Karasu’da AFAD gönüllülerine afet farkındalık eğitimi verdi. Seminerin sonunda gönüllülere AFAD gönüllülüğüne ilişkin bilgilendirmede bulunan Zeliha Akçe, Karasuluları gönüllü olmaya davet etti.

Deprem, su taşkınlarının bir afet olmadığını belirten Akçe, “Deprem, su taşkınları Yaratıcı’nın doğaya verdiği dengedir. Sağlam zemin ve yapı inşa etmez, market açmak için kolonları çıkartırsak, bir sarsıntıda binamız yıkılır. Biz kalkıp su yatağına yerleşirsek taşan su akamayacağından sel oluşacaktır. Doğa olayları sonrasında oluşan hasar, yıkım afettir” ifadelerini kullandı.

“Afet öncesi hazırlık yapıldıktan ve sağlam yapıya sahip olduktan sonra her evimizde muhakkak afet çantası bulundurmalıyız” diyen Gönüllü Birim Sorumlusu Akçe, vatandaşların gönüllü olası için geçeceği süreçlere de değindi. Akçe, gönüllü olmak isteyen bireylerin e-devlet üzerinden gönüllülük başvurusu yaptıktan sonra online eğitimleri tamamlayıp yüz yüze eğitimleri alabileceklerini kaydetti.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER