Hepimize acı bir ders oldu

17 Ağustos 1999’da meydana gelen ve Sakarya’yı derinden etkileyen deprem için Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bir mesaj yayımladı. Sarı mesajında, yalnızca ilçeyi ve il değil, ülkeyi de derinden sarsan depremin herkes için acı bir ders olduğunu belirtti.

Hepimize acı bir ders oldu


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen deprem için bir anma mesajı yayımladı. 17 Ağustos Marmara Depremi’nin unutmadıklarını ve unutmayacaklarını vurgulayan Başkan İshak Sarı, “Sadece ilimiz ve ilçemizi değil, tüm ülkemizi derinden sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını büyük ölçüde etkileyen 17 Ağustos Depremi’nin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz” şeklinde konuştu.

 

17 Ağustos günü, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığı” diyen İshak Sarı, “17 Ağustos depremi bizler için, milletçe kenetlenerek yaralarını sarmaya çalıştığımız bir afet, yüreğimize düşürdüğü ateşle birlikte hepimiz için acı bir ders oldu. 17 Ağustos 1999 günü depremin değil, tedbirsizliğin hafızamızda unutulmaz yaralar oluşturduğu kara bir gün olarak girdi ülke tarihimize” ifadelerini kullandı. Sarı, sözlerinin devamında, “Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Allah vatanımızı ve milletimizi afetlerden korusun” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 14:50


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER