Hizmet, vatandaşın ayağına gitsin

Büyük Birlik Partili (BBP) Meclis Üyesi Çatalbaş, Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alarak, hizmetin çevre mahallelerdeki vatandaşların ayağına gitmesine yönelik bir teklifte bulundu. Teklif, Başkan Sarı tarafından olumlu karşılandı.

Hizmet, vatandaşın ayağına gitsin


-

Karasu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alan BBP’li Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, “Halkımız, ekonomimiz ve Belediye’miz için iyi bir uygulama olacaktır” diyerek mobil vezne uygulaması teklifinde bulundu.

“İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, uzak mahallelerimizde vatandaşların cüzi miktarda fatura tahsilat ücretiyle birlikte faturalarını ödeme imkanı sağlanmasını öneriyorum” diyen Çatalbaş,

“Böylece vatandaşlar, hem ilçe merkezine gelmek zorunda kalmaz hem de ilçe merkezinde yığılmanın önüne geçilir. Aynı zamanda Belediye için de iyi bir tahsilat fırsatı olur” dedi.

Bu uygulamanın bazı ilçelerde de uygulandığını ifade eden Çatalbaş, “Bu ilçelerden biri de Kastamonu’da bulunuyor” diye konuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise teklife olumlu baktığını ve yetkililerce inceleneceğini ifade etti.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER