İki okul zemini de sınıfı geçti

Kabakoz ve Aziziye mahallelerinde yapılacak olan iki okulun zemin etütleri tamamlandı ve temelleri atılmaya başlandı. Zeminde kum sıvılaşmasına dair bir tehlike olmadığını söyleyen etüt firması sahibi Ekrem Çatalbaş, “Öğrencilerimiz güvenli zemine sahip bir okulda eğitim görecek” diye konuştu.

İki okul zemini de sınıfı geçti

-

Karasu’da yapılacak olan iki okul binasının zemin etüdü yapıldı ve temelleri atılmaya başlandı. Karasu’ya gelerek SATSO 17.Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Çatalbaş’ı ziyaret eden firma sahibi Ekrem Çatalbaş, “Öğrencilerimiz, güvenli zemine yapılacak olan okulda eğitim görecek” dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nde 34 yıl görev yapan ve halen Sonat İnşaat Zemin Laboratuvarı firmasında zemin etüdü hizmeti veren Ekrem Çatalbaş, yapımı devam eden Karasu İmam Hatip Lisesi ile eski hastane binasının yerine yapılacak olan çok amaçlı okul binasının zemin etüdünün yapıldığını ve betonun döküldüğünü belirtti.

Her iki okul binasının zemininin sağlam olduğuna vurgu yapan Çatalbaş, “Okulların temel sıkıştırması doğru bir şekilde yapıldı. Zeminde hiçbir sorun yok. Mini kazık yapıldı ve temel sağlamlaştırıldı. Kum sıvılaşması da söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER