İlçe protokolü, Romanların sofrasına misafir oldu

İçişleri Bakanlığı talimatıyla 8 Nisan Cuma günü bir iftar programı düzenlendi. İlçe protokolü, Karasu’da yaşayan Roman vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yaptı. Protokolün, Roman vatandaşları salon girişinde karşılaması da dikkatlerden kaçmadı.

İlçe protokolü, Romanların sofrasına misafir oldu


-

Karasu Kaymakamlığı tarafından İçişleri Bakanlığı talimatıyla 8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla düzenlenen iftar programıyla Karasu’da yaşayan Roman vatandaşlarla yemek yenildi. Cuma günü Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye binasında düzenlenen toplu organizasyon adeta iftar şenliğine döndü.

Çocuklarıyla birlikte iftar programına katılan Roman vatandaşlar, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve ilçe protokolü tarafından kapıda karşılandı. Karasu Roman Vatandaşlar Derneği Başkanı Nuray Tuna da karşılamada hazır bulundu.

Kaymakam Helvacı ve Belediye Başkanı Sarı, yemek öncesi bir selamlama konuşması yaptı. İlçe protokolü, Roman vatandaşların masalarına oturdu ve okunan akşam ezanıyla birlikte toplu halde oruç açıldı. Dualarla başlayarak yenilen toplu yemek, yine yemek duasıyla son buldu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER