İspiroğlu'ndan 'Kutlu Doğum Haftası' mesajı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

İspiroğlu'ndan 'Kutlu Doğum Haftası' mesajı

Başkan İspiroğlu, Karasulu hemşerileri başta olmak üzere tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını kutladı. Tüm Dünya insanlığının Hz. Muhammed'in (SAV) güzel ahlakına bugün her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu belirten İspiroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"Hz. Muhammed (SAV) insanlığa rahmet  olarak gönderilmiştir. O da diğer insanlar gibi bir insan iken Allah, O'nu kutsal kitap Kur'an-ı Kerim mesajlarını birlik ve beraberlik, Sevgi ve kardeşlik, barış ve hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma, insanın değeri, affedici olma, farklı din ve kültürlerle bir arada yaşama ve insanlar arasında hiçbir aidiyet farklılığı göstermeksizin iletmek göreviyle şereflendirmiştir. Hz. Muhammed, (SAV) sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. O'nun üstün şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bu haftada O'nu bir kez daha anlama ve Gül kokusunu hme adına yapılacak tüm Kutlu Doğum programlarının hayırlara vesile olmasını diler Karasulu hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım"

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER