İtirazlar geldi, fiyat düştü

Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nde Pazartesi günü düzenlenen toplantıda yeşil alan kapsamında kalan fındık arazisi kiralama bedelinin 80 lira olarak açıklamasının ardından mahalle muhtarlarından itiraz geldi. Fiyatı yüksek bulan muhtarların konuya el atmasının ardından kiralama bedeli 50 lira olarak belirlendi.

İtirazlar geldi, fiyat düştü


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün’ün haberi


Pazartesi günü saat 10:00’da Karasu Orman İşletme Müdürlüğünde, muhtarlara yönelik Orman İşletme Müdürü Raif Çopur öncülüğünde bir toplantı düzenlendi. Müdür Çopur, Kocaali Orman İşletme Şefi Yunus Aktaş, Longoz Orman İşletme Şefi Emir Karataş, Kurudere Orman İşletme Şefi Erdal Özbay, Karasu Orman İşletme Şefi Harun Köylü, Kadastro ve Mülkiyet Şefi Çağla Çelik ile birlikte muhtarları 2B tarım arazisi dışında kalan fındık arazileriyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

Ardından 2B tarım arazisi dışında kalan fındık arazilerinin Orman İşletme Müdürlüğü’ne ödenecek kiralama bedeli açıklandı. Bu yıl fiyatın 80 lira olarak açıklanması üzerine muhtarlardan itiraz geldi. Mahalle muhtarlarının fiyatı yüksek bulması üzerine yapılan istişare sonucu ortada bir hata olduğu ve fiyatının 50 lira olarak belirlendiği açıklandı. Kurudere Mahallesi için ise, kiralama bedeli 55 lira oldu. Üreticilerden, mahalle muhtarına ödenmesi istenen kiralama bedeli için son ödeme tarihi 15 Ekim olduğu vurgulandı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER