Kadına şiddete tepkiyi bu sözlerle verdiler

İçişleri Bakanlığı’nca kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında “Kadına El Kal-Ka-Maz” sloganıyla yıl sonuna kadar en az 5 milyon erkeğe eğitim verilmesini amaçlayan proje kapsamında, Karasu’da da bilgilendirme eğitimi yapıldı. Eğitim sonrası vatandaşlar, kadına şiddete tepki gösterdi.

Kadına şiddete tepkiyi bu sözlerle verdiler


-

KADINA ŞİDDETE BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİLER (izle):

...

Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nca imzalanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı” protokolü kapsamında Karasu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ekipleri tarafından Karasu’da kadına şiddete karşı eğitim verildi. Program kapsamında ülke genelinde 5 milyon, Sakarya’da ise 60 bin erkeğe ulaşılması hedefleniyor.

Eğitim kapsamında, bilgilendirici broşürler dağıtıldı, eğitim videosu izletildi. Program sonunda eğitime katılan vatandaşlar, kadına şiddete tepki gösterdi. İlyas Yiğit, “Kadına yönelik şiddete hayır. İnsan olan erkeğin, kadına şiddet uygulaması dinen bile yasak. Kadınlar bize emanet” dedi.

Samet Öztürk ise “Kadına şiddeti kınıyorum, asla kabul etmiyorum. Kadınlar, Allah’ın ayetlerinde ve Peygamber’imizin hadislerinde bize emanet olarak bildiriliyor. Çevremde kadına şiddete rastlasam tepkimi ağır şekilde koyardım” diye konuştu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2022, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER