Kara: Bekçiler beni büyük zarardan kurtardı

Karasu Yenimahalle’de gece saatlerinde bekçiler tarafından Karadeniz’e sürüklenmekten son anda kurtarılan teknenin sahibi Onur Kara, kendisini büyük zarardan kurtaran güvenlik güçlerine teşekkür etti. Kara, “Daha önce de teknelerin halatları koptu. Bunun sebebi, dalga ve akıntıların nehrin içerisine kadar girmesi” dedi.

Kara: Bekçiler beni büyük zarardan kurtardı

-

Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e döküldü yer olan Yenimahalle’de baş halatı kopan ve dalgalara teslim olmaktan son anda bekçiler tarafından kurtarılan Onur Kaptan 54 isimli 15 metrelik teknenin sahibi, güvenlik güçlerine teşekkür etti. Tekne sahibi Onur Kara, yaşanan halat kopmasının sebeplerini de dile getirdi.

Bekçilerin dikkati sayesinde halatı kopan teknesinin diğer teknelere zarar vermesine ve denize sürüklenmesine engel olunduğunu belirten Onur Kara, “Bu sorun daha önce de yaşandı. Bazı tekneler sağa sola çarptı ve maddi hasar verdi. Bazı tekneler de Karadeniz’de battı” diye konuştu.

Sakarya Nehri ağzında yapılan ve üç etap halinde tamamlanacak olan mendireğin bitirilmesiyle bu sorunlarının ortadan kalkacağını söyleyen Kara, “Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz. Mendirek tamamlanırsa teknelerimiz ve nehirde bulunan iskeleler de zarar görmeyecek” dedi.

TEKNE SAHİBİ ONUR KARA, YETKİLİLERE SESLENDİ (izle):

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER