Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden basın açıklaması

Karasu Plaj Caddesi dörtyol mevkiinde zabıta ekipleri ile bir seyyar satıcı arasında yaşanan bıçaklı sopalı tartışma olayının ardından Karasu Belediyesi basın açıklaması yayınladı.

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden basın açıklaması


-

Karasu Belediyesi tarafından yayınlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Belediye zabıta ekiplerimizin derdi, garibanın ekmeğine engel olmak değil, toplumun menfaati, sağlığı ve huzurunu temin etmektir.

İlçemiz dörtyol mevkiinde sürekli aynı sorunu yaşadığımız ve her uyarışımızda ekiplerimize tehditler savuran bir seyyar satıcı, ekiplerimizin uyarılarına rağmen 19.08.2022 tarihinde yine ekiplerimize ağza alınmayacak sözler söyleyip eline bıçak alarak çevresine tehditler yağdırmıştır.

Bıçağı gören personelimizden bir tanesi tamamen savunma amacıyla eline sopa alarak kendini korumuş ve kesinlikle kimseyle ikili temasta bulunmamıştır. Bahsedilen olay, zabıta ekiplerimizin yaka kamerasında tamamen kayıt altına alınmış ve bu kayıtlar Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir.

Ekiplerimiz, ağza alınmayacak sözler söyleyip bıçak ile saldırıda bulunmaya çalışan seyyar satıcı hakkında İlçe Emniyet Müdürlüğü’müze şikayette bulunmuşlardır.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin derdi, garibanın ekmeğine engel olmak değil, tamamen toplumun menfaatini, sağlığını ve huzurunu temin etmektir. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı özellikle belirtiyoruz”

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2022, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
X men
X men - 4 ay Önce

Zabıtaya kalkan el devlete kalkmıştır vel asıl keĺam 2022 yılından beri zabıtaların yaka kameraları ne işe yarıyor ?
Birde zabıtalarla ilgili şikayet çok var uslup,hal ve hareketleri tavır ve davranışları hakkında bilgilere sahip olduğum için anlatıyorum yapılması gereken halk ve ilişkiler daha güzel olmalı öfkeyle biryere varılmaz

SIRADAKİ HABER