Karasu'daki ağaç katliamına Vali Kaldırım engeli

Karasu Camitepe Mahallesi’nde Milli Emlak’a ait arazi üzerinde yer alan fıstık çamlarının kesilmesini ilk olarak Karasu Haberleri ve Öncü Karasu duyurmuştu. İl basınında da yer bulan haber sonrası Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın devreye girdiği öğrenildi.

Karasu'daki ağaç katliamına Vali Kaldırım engeli


-

Karasu Haberleri İnternet Medyası tarafından yapılan ve Öncü Karasu Gazetesi’nde manşette yer bulan haber, il basınında da yankı uyandırdı. Karasu-Kaynarca yolu üzeri Camitepe Mahallesi mevkiinde Milli Emlak’a ait bir arazide bulunan fıstık çamı ağaçlarının kesilmesine Sakarya Valiliği “Dur” dedi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın konuyla alakalı olarak Karasu Kaymakamlığı’ndan bilgi aldığı öğrenildi. Hazine arazisini işgal ettiği gerekçesi ile fıstık çamlarının kesiminin Vali Kaldrım’ın devreye girmesiyle durdurulduğu öğrenildi.

Yücel Arslan tarafından yaklaşık 200 dönümlük araziye 30 yıl önce dikilen yaklaşık 6 bin fıstık çamı, Çetin Oktay Kaldırım’ın girişimleriyle kesilmekten kurtulurken, arazi hakkında hukuki sürecin izleneceği de gelen bilgiler arasında. Salı günü gerçekleştirilen kesimde 13 adet fıstık çamı kökünden kesilmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2022, 11:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Karasuda doğa her geçen gün zara görüyor ağaçlar bitkiler bir şekilde yok ediliyor.Vali beye duyarlılığından dolayı teşekkürler...

SIRADAKİ HABER