Karasu'dan 23 Nisan mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Karasu'da ilçe protokolü birer mesaj yayımladı.

Karasu'dan 23 Nisan mesajları


KARASU KAYMAKAMI DR. AHMET NACİ HELVACI'NIN MESAJI:

“Tarihi kahramanlıklarla dolu bir millet olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş savaşını başlatan aziz milletimiz 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışıyla bağımsızlığından ve milli egemenliğinden asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan 1920 tarihi, egemenlik ilkesinin millet hayatına girdiği, birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen milli iradenin doğrudan yönetime katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü ve aynı zamanda tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen dünya üzerinde benzeri olmayan bir gündür.

Büyük Önder; bağımsızlık mücadelemizin ve milli egemenliğimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluş yıl dönümü olan bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan ederek onlara duyduğu güveni de göstermiştir.

teminatı çocuklarımızın da, Atatürk’ün kendilerine duyduğu bu güvenden hareketle; ülkemizi sosyal, kültürel ve ekonomik olarak çok daha üst seviyelere taşıyacaklarına, milletimizi çağdaş medeniyet seviyesinin de üzerine çıkaracaklarına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanımızın, milletimizin bekası uğruna canlarını feda eden Şehitlerimizi, Gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın ülkemiz ve dünya çocuklarına mutluluklar getirmesi temennisiyle kalpleri kadar saf, temiz, sevgi, iyilik ve başarılarla dolu yarınlar diliyorum”

KARASU BELEDİYE BAŞKANI İSHAK SARI'NIN MESAJI:

Değerli Karasulu hemşehrilerim, Ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularla kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgili çocuklar; ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran, düşünen ve aynı zamanda düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.

Bu anlamda bizler de Karasu Belediyesi olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha zengin ve daha istikrarlı bir Karasu’da yaşamaları için Halkımızdan aldığımız güçle hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyorum”

KARASU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN TURHAN'IN MESAJI:

"Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. “ Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinde dediği gibi Çocuk Umuttur, Çocuk Gelecektir ve geleceğe ilerlerken çocuk bu yolda altın bir anahtardır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünü, dünya barışına en güzel temsili olan, yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz en değerli varlığımız, barışın umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum"

MHP KARASU İLÇE BAŞKANI MÜNİR ALİ KARA'NIN MESAJI:

“1920’nin bir Cuma günü dualarla açılan Meclis, geleceğimizin ve mukaddesatımızın teminatı konumundadır. Dualarla açılan Meclis, bugün aynı dua ve inançla ayakta durmaktadır. Ulusal egemenliğimizin simge günlerinden olan 23 Nisan’ın bilinç ve heyecanla kutlanması gerekmektedir.

Cepheden cepheye koşmuş, dünyanın emperyalist güçleri ile mücadele etmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün içindeki merhametin ve ileri görüşlülüğün de dikkatlerden kaçmaması gerektiğini düşünüyorum. Onca çatışma ve çekişmelerin arasında çocuklara bayram hediye etmek ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün aklına gelebilirdi”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER