Karasu onlara, onlar Allah’a emanet

Kasım ayı başında göreve başlayan bekçiler, Karasu’da geceleri adeta kuş uçurtmuyor. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte bekçilere olan ihtiyaç ve duyulan güven de her geçen hafta artıyor.

Karasu onlara, onlar Allah’a emanet


-

Karasu’da polis bölgesinde önleyici ekip olarak 30 bekçi, Kasım ayı başı itibariyle görev başı yapmıştı. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bekçiler, 22:00 ile 06:00 saatleri arasında ilçe merkezinde asayişi sağlamak için büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirdi.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte Cumartesi ve Pazar günleri saat 20:00 itibariyle sokakların asayişini sırtlayan bekçilere duyulan ihtiyaç ve güven de sürekli artıyor. Bu ihtiyaçla birlikte bekçi sayısında artış olacağı da öğrenildi. Sayısı artan bekçilerle birlikte vatandaş kendisini daha fazla güvende hissediyor.

YÜKLERİ ARTTI

Gece saatlerinde özellikle işyerleri ve çevresini kontrol eden bekçiler, şüpheli şahısların GBT’lerini de kontrol ederken pandemi süreci nedeniyle ek görevler de üstlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan işyerlerini denetliyor ve olağan ışı durumları polis ekiplerine haber veriyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER