Karasu Sahil Projesi’nde son durum ne?

Karasu halkının ve tatilcilerim merakla takip ettiği ve Başkan İshak Sarı tarafından “Mega Proje” olarak adlandırılan Karasu Sahil Projesi’ni yapımının 80.gününde görüntüledik. Projede nereye gelindi, hangi aşamalar aşıldı, ne kadar sürecek? İşte tüm merak edilen soruların yanıtları:

Karasu Sahil Projesi’nde son durum ne?

-

Yıllardır yapılması beklenen Karasu Sahil Projesi için 30 Aralık 2020 tarihinde düğmeye basıldı. Doğu Karadeniz Caddesi’nin Doğu girişi ile 32 Evler mevkiine kadar olan alanı kapsayan 1.etap için Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını başlattı.

Toplam 12 milyon lira bütçeyle yapımına başlanan Karasu Sahil Projesi, 2 bin 600 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde bir alana sahip. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın “Mega Proje” olarak adlandırdığı Karasu Sahil Projesi’nin 2021 yılı Temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor.

ÖNCE ALTYAPI BİTECEK

Altyapı çalışmalarının tamamlanmadan üstyapıda bir çivi bile çakılmayacağı belirtildi. Karasu Belediyesi’nin, SASKİ, AGDAŞ, SEDAŞ ve TELEKOM ile görüşmeler yaparak, proje başlamadan tüm altyapı çalışmalarının tamamlanacağı öğrenildi.

Proje içerisinde araç yolu, geniş yürüyüş alanları, oturma alanları, koşu alanı ve peyzaj düzenlemeleri yer alacak. Sahil kesiminden yola kumun gelmesini engellemek amacıyla da sahil cephesine bir metrelik dekoratif duvar yapılacak. Böylece yıllardır süren kum erozyonunun da önüne geçilecek.

KARASU SAHİL PROJESİ'NDE SON DURUM (izle):

KARASU SAHİL PROJESİ'NDE SON DURUM (fotoğraflar):

KARASU SAHİL PROJESİ TAMAMLANDIĞINDA BÖYLE OLACAK:

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cotur ticaret bayram cotur
Cotur ticaret bayram cotur - 1 yıl Önce

Karasu sahil projesini yapan ve teşfik edenlerden tşk ler insalah bigün önce biter başkana tşk

Harbici
Harbici - 1 yıl Önce

Başlanmış iş bitmiş demektir.İnşAllah er geç bitecektir.Resimlerdeki gibi bu proje tamamlanırsa(yapılırsa) Karasu'muz özellikle sahil bir çok sahilde yaşayan insanlar tarafından kıskanılacaktır.(tabiki benim düşüncem).Ama bu iş Karasuya güzellik ve değer katacaktır.

Karasu
Karasu - 1 yıl Önce

Şükür ki adeta birbirinin kopyası olanlar 20 yıl sonra da olsa altyapı bitmeden üst yapıya çivi dahi çakılmaması gerektiğini sonunda öğrendi.

Bu olayın üst ligi şehir yapılaşmanı bilmektir. Hani şu yabancı filmlerde görürüz ya, şehri üstten çekerler ve o şehirin yolları adeta ip gibi gider ve binalar sanki asker gibi nizami konumdadır ayrıca bizdeki gibi tuğlalı, sıvalı yapılarda yoktur.

İşte bu üst lig oluyor. Bir sıkıntı olmazsa bunu da fazla değil 200 senede öğrenirler.

Maya
Maya - 1 yıl Önce

Sayın başkan başarılarınız daim olsun sizden ricam herşey doğu karadeni CD yapılıyor batı karadeni Z CAD yolları sahilinin rezilliği limanın yanındaki plj derme çatma paragöz işletmecilerin çadır GB çevirdiği sözüm ona işletmeciliği yaptığı plj gözünüzü rahatsz etmiyormu yolların çukurları bir yaya kaldırımı olmayan yol sz rahatsız etmiyormu sürekli Doğu Karadeniz CD yapılıyor bu taraftakiler insan dgl herhalde göz zevkleri yok herhalde saygilar

Hülya
Hülya - 1 yıl Önce

InsaAllah sabırla bekliyoruz birde ara sokaklar yapilirsa cok guzel bisey ortaya cikacaktir karasuyumuza deger katacaktir tabii insanlarimiz birazda duyarli olup temiz bakarlarsa dahada iyi olacak baskanimiza tesekkur ederiz

Zeki Sarıgül
Zeki Sarıgül - 1 yıl Önce

Ucuz marketin oradaki 355ci sokağın asfaltinida yaparmisiniz BAŞKANIM karasuyu guzellestireceginize inanıyorum sağlıklar dilerim ALLAH size BAŞKANIM

Zeki Sarıgül
Zeki Sarıgül - 1 yıl Önce

Ucuz marketin oradaki 355ci sokağın asfaltinida yaparmisiniz BAŞKANIM karasuyu guzellestireceginize inanıyorum sağlıklar dilerim ALLAH size BAŞKANIM

GÜL
GÜL - 1 yıl Önce

346 inci skta yapilirsa guzel olur yillardir toz duman içinde yasiyoruz sayin başkan 346 sokagi unutmayin ancak öyle tamam olur projeniz güzellesir vatandasin sesine artik kulak verin lutfen


SIRADAKİ HABER