Karasu sahili, hafta sonuna hazır hale getirildi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde hafta içi etkili olan şiddetli yağış ve yer yer fırtınalı hava, Karasu sahiline çok sayıda ağaç, tomruk, dal parçaları ve çalının vurmasına neden olmuştu. Karasu Belediyesi ekipleri, sahile vuran dal parçalarının oluşturduğu çirkin görüntüyü kaldırdı.

Karasu sahili, hafta sonuna hazır hale getirildi


-

Olumsuz hava şartları nedeniyle devrilen ağaçlar, tomruk ve ağaçlardan kopan dal ile çalılar, Sakarya Nehri aracılığıyla Karadeniz’e sürüklenmiş ve Perşembe günü Karasu sahilinin 8 kilometrelik alanında karaya vurmuştu.

Karasu sahili boyunca çirkin bir görüntüye neden olan ağaç ve dallar, Karasu Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince bulundukları yerden kaldırıldı. Kepçe ve traktörler yardımıyla çok sayıda personel, Karasu sahilini temizledi.

Hafta sonuna hazır hale getirilen Karasu sahilinde kum düzleme çalışması da gerçekleştirildi. Böylece çok sayıda tatilci ve Karasulu vatandaş da güneş ve denizin tadını doyasıya çıkartabildi. Vatandaşlar, iki gün gibi kısa sürede 8 kilometrelik sahil hattını temizleyen ekiplere teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER