Karasu sahili için geri sayım sürüyor, SON 25 METRE!

Karadeniz’in Karasu sahilinde meydana getirdiği kıyı erozyonu, dur durak bilmeden devam ediyor. Akkum mevkiinde denizin yola yaklaştığı bölgede en yakın mesafe 10 Mart Perşembe günü itibariyle sadece 25 metre…

Karasu sahili için geri sayım sürüyor, SON 25 METRE!


-

KARASU SAHİLİNE 25 METRE KALDI (izle):

...

Karasu sahilinin Akkum mevkiinde başlayan kıyı erozyonu şiddetini sürdürmeye devam ediyor. Olumsuz hava şartları ve fırtına da erozyonun hızını arttırıyor. Karasu sahili, Karadeniz’in güçlü dalgalarına teslim olmaya devam ediyor.

Akkum mevkiinde kumsal 5 ila 10 metre arasında daha yola doğru ilerlemiş durumda. Karadeniz’in yola en yakın geldiği mesafe 25 metreye geriledi. Ali Çabuk’a ait binanın tapulu arsası ve bahçesi, çitleriyle beraber denize karışmıştı.

Perşembe günü ise sahil bandında bulunan üç adet çam ağacı da kökleriyle birlikte denize devrilmiş durumda. Karadeniz’in, olumsuz hava şartlarıyla beraber bir aya kalmadan sahil yoluna ulaşması mümkün gibi görünüyor. Kısacası Karasu sahili için TEHLİKE SİRENLERİ DAHA GÜÇLÜ ÇALIYOR!

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir.
Misafir. - 7 ay Önce

Maalesef acı durum bu fotoğraflarda,bir acı durum daha dikkatimi çekti,ben sekiz senedir karasuda yaşıyorum ilk geldiğimde akkum dan karasu kent parka olan bölge kum zambaklarıyla doluydu,maalesef şimdi fotoğraflara baktığımda şimdi bir tane bile gözükmüyor bu son fotoğraflarda,dünyada ve bizde koruma altında olan bu kum zambakları bir şekilde nesli tükeniyor ve zarar vermenin yasal bir cezası olan bir ekolojik bitki,ne faydası vardır peki bu bitkinin kumsalların kum oluşmasında,kum erozyonunda kumları tutması çevreye dağılmasını önlemede ve diğer faydaları.Halkın bu bitki hakkında bilgilendirilmesi,ilçe giriş ve çıkışlarında uyarı levhasının asılması(kent park ve akkum başlangıcına asılması) yerel yönetimlerin bilgisine,arz.hiç olmazsa 5 zambaktan 3ünü kurtaralım kumsallarda,ben emekli bir denizciyim Örnek:portorico sanjuanda kum zambakları nasıl korunuyor,yerel yönetimlerce sağlanan,motorlu güvenlik,timleri hep sahilde kumda dolaşır,kamera sistemi,ve diğer uyarı levhaları 3 dilde.Yetkililerin bu konuda daha duyarlı olacağını umuyorum,hadi gelin 5 zambaktan 3 nü kurtaralım karasu kumsallarında.Teşekkürler.

Engin ŞAHAN
Engin ŞAHAN - 7 ay Önce

Belki de sahtekar biziz, alışımız sahtekarlık , satışımız sahtekarlık . Dönüp arkaya baktığımızda maalesef yönetim şeklini ben bilirim diyenlerle ortak akıl ile yönetenler arasında uçurum olduğunu hep birlikte görüyoruz-görmekteyiz.
Evimizde yastığa başımızı koyup ta kendi kendimizi yargıladığımızda eğer haksız isek çare bulmalıyız . Çare bulmalıyız çünkü vicdan mahkemesi yalan söylemez. Tıpkı doğaya yapmış olduğumuz yanlışı doğanın gücü karşısında çaresiz izlediğimiz gibi. Değerli yöneticilerimize sesleniyorum "Bu akşam lütfen kendi vicdan mahkemenizi kurun" ve gerçekten haklı iseniz eyvAllah...

Harbici
Harbici - 7 ay Önce

niye hala duruluyorrr yetkililerimiz uyuyor mu ?

.
. @Harbici - 7 ay Önce

Uyumuyorlar uyurmar mı hiç hepsinin gözü fal taşı gibi açık. Ama rant yok karasu sahilinre rant olsaydı şimdiye kadar on kere çözmüşlerdi bu sorunu.

Alper Ersoy Koçman
Alper Ersoy Koçman - 7 ay Önce

Liman kaldirilsin demekle liman kalkmaz. Gercekci olmak lazim. Benim cozumum şu: Erozyonun oldugu Akkum ve Kucukbogaz bolgelerinde ki sahil bolumlerine taş tahkimat yapilmali. Yani kum ile denizin bulustugu yere taş döşenmeli. Bu şekilde erozyonun hızı durdurulmali. Çünkü zaman yok. Sonrasinda diğer tahkimatlarin devami olarak açıkta ki tahkimatlar yapilmali. Bu tahkimatlar yapilirken sahile döşenen taşlar alınip açıktaki tahkimatlarda kullanilmali. Bu şekilde sahilimizi kurtarabiliriz.

Harbici
Harbici - 7 ay Önce

Bu işin şakası yok.Bu işi sade sayın Belediye Başkanımız İshak beye bırakmayın.Karasu sahili sadece yazlıkçıların değil tüm Karasu ve tüm Türkiye'mi zin. Sivil toplum kuruluşları,Odalar siyasi partiler ve esnaf kardeşlerimiz sizler hala ne duruyorsunuz.Sahil biterse ne olur Karasu'nun hali.İlgili Bakanlığımızın kapısına çıkarma yapsanıza Sayın Başkan ve Karasu Erkanı ile birlikte derhal dalga kıranların ihaleye çıkmadan 21/b maddesinden yapılması için.

Karasu
Karasu - 7 ay Önce

Ahmaklığın ve kibrin elbet bir diyeti olacak.

cemil aydın
cemil aydın - 7 ay Önce

Kışın çalışma olmaz,,yaza kadar dayanırsa o zaman bir şey yapılabilir.Yolun betonu kazıklı hale getirilip,büyütülmelidir.

hasan sağlam
hasan sağlam - 7 ay Önce

Karasu Kocaali asfalt yoluna kadar yer kum olduğuna göre önceden deniz demekki buralardaydı,,buzullar eridikçe deniz seviyeleri yükselecek,,yine gelebilir.


SIRADAKİ HABER