Karasu sahilinde bayram bereketi

Yerel ve ulusal basında Karasu sahiliyle ilgili Pazar günü çıkan haberler, vatandaşın kafasını karıştırmaktan öteye gitmedi. Karasu sahilinin boşaltıldığına ve denize girmenin yasak olduğuna dair yapılan haberlerin, ilçe yöneticilerinin bilgisi ve talimatı dışında olduğu öğrenildi. Bayramın birinci günüyle birlikte de Karasu sahili yeniden doldu taştı.

Karasu sahilinde bayram bereketi

-

KARASU SAHİLİNDE BAYRAM HAREKETLİLİĞİ (izle):

...

Pazar günü “Karasu sahili boşaltıldı”, “Karasu’da denize girmek yasaklandı” şeklinde yayınlar ve haberler hem ilçede hem ilde hem de ulusal basında yapıldı. Denize giren vatandaşların kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle sudan çıkmaları üzerine cankurtaran ekipleri vatandaşı sudan çıkmaları konusunda uyarmıştı.

Konuyla alakalı olarak da çok sayıda vatandaş kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle Karasu Devlet Hastanesi’ne gitti. Karasu Kaymakamlığı başta olmak üzere ilçede kurumların denizin boşaltılmasına yönelik bir karar almadığı öğrenildi. Kızarıklık ve kaşıntının sebebi ise henüz netlik kazanmadı.

Deniz suyundan alınan örneklerin temiz çıktığı ve sivrisinekler tarafından ısırılan vatandaşlarda yoğun olarak kızarıklık ve kaşıntı görülmesi üzerine şüphelerin Asya Kaplanı sivrisineğine döndüğü de gelen bilgiler arasında

Bunun yanı sıra Karasu, Kurban Bayramı’nın birinci gününde de tatilci akınına uğradı. Bayramın ilk gününde de sahilde adeta bayram bereketi denilebilecek türden kalabalık gözlerden kaçmadı. Kurban kesimini tamamlayan vatandaşlar, havanın güzel olması sebebiyle soluğu kısa sürede Karasu sahilinde aldı.

KarasuHaberleri.com - Medine Turan'ın haberi

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 5 ay Önce

Karasu da acil yapılması gerekenler
1-Sokak köpeklerinin toplanması
2-Çöp temizliği
3-Sivrisinek yuvası kanalın derhal kapatılması.
4-Halka açık futbol sahası yapılması,,mini saha bile olsa razıyım.

SIRADAKİ HABER