Karasu sahilinde yıkım başladı

Karasu Belediyesi ekipleri, Karasu sahilinde yer alan ruhsatsız 35 yapının yıkımına başladı. Kepçeler yardımıyla yapılan yıkım çalışmasına zabıta ekipleri de eşlik etti.

Karasu Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri, iş makinaları eşliğinde Karasu sahili kıyı kenar çizgisi üzerinde bulunan ruhsatsız 35 yapının yıkımına başladı. 3 Ekim Salı günü sabah saatlerinde sahil şeridinde bulunan ruhsatsız yapıların yıkımına başlayan ekiplere zabıta ekipleri de eşlik etti. Yapı sahiplerine bir süre önce tebligat ile bildirimde bulunulduğu ve yıkım tarihinin verildiği öğrenildi. Yapı sahiplerinin şahsi eşyalarını almaları için tanınan sürenin dolmasıyla birlikte ağır iş makinaları eşliğinde yıkım çalışmaları başladı.

 

2011 yılında sahil şeridinde bulunan 300’e yakın binadan 130’a yakını yıkılmış daha sonra da 30 binanın yıkımı gerçekleşmişti. Mahkemeden yıkım kararını durdurma kararı çıkmasına rağmen 35 bina için belediye encümeni kararıyla yeniden yıkım kararı alınmıştı. Karasu Belediye Başkan Mehmet İspiroğlu, sahilde ruhsatsız ve kaçak son bina kalmayıncaya kadar yıkım çalışmalarına devam edeceklerini ve eşsiz kumuyla tanınan Karasu sahilinin Karasu halkı ve tatilcilerin hizmetine sorunsuz bir şekilde sunulacağını belirtti.

 

HABERE AİT VİDEO ve FOTOĞRAFLAR:

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER