Karasu’da Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Karasu Kaymakamlığı’nda çelenk töreni düzenlendi. Törenin ardından gazi ve aileleri ile Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi ziyaret edildi. Ardından Merkez Çarşılı Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu.

Karasu’da Gaziler Günü kutlandı


-

Pazartesi günü saat 10:30’da Karasu Kaymakamlığı binası önünde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. Törene Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı (vekil) İsmail Karakaş, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yüksel, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Törende Karasu Kaymakamlığı çelengini Karasu Kaymakamı Dr. Helvacı, Belediye Başkanlığı çelengini Belediye Başkan Yardımcısı Karakaş ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği çelengini Muharip Gaziler Derneği Karasu Temsilcisi Hayrettin Eraydın, Atatürk büstüne sundu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

Ardından Muharip Gaziler Derneği Karasu Temsilcisi Eraydın, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. “Gaziler Günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından gazi unvanıyla taçlandığı gün” diyen Hayrettin Eraydın, “Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de dış destekli terör örgütlerinin Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Suriye ve Irak’ta sömürücü emperyalist devletlerin tehdidi altında. Asil Türk milletinin bağrından çıkmış şanlı ve şerefli Türk ordusu, dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortası” şeklinde konuştu.

Eraydın’ın konuşmasının ardından ilçe protokolü, gazilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Törenin arından ilçe protokolü, Kıbrıs Gazisi Niyazi Kaya ve ailesi ile Kıbrıs Gazisi Şeref Engin ve ailesini ziyaret etti. Gazi ve yakınlarıyla bir süre sohbet eden protokol, ardından Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi’ni ziyaret etti. Buradaki ziyaretin ardından Gaziler Günü programı, Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER