Karasu’da hangi mahalleler risk altında?

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Karasu’da Koronavirüs vakalarının görüldüğü merkez ve çevre mahalleler dikkat çekti. İşte Karasu’nun Koronavirüs haritası ve ilçede kızaran bölgeler:

Karasu’da hangi mahalleler risk altında?


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Karasu’da Koronavirüs vakalarının en sık görüldüğü merkezler ve mahalleler dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına göre ilçe merkezinde özellikle dört yol ışıklar ve Karasu Belediye binası - İlçe Emniyet Müdürlüğü – Karasu Terminali üçgeninde bir yoğunluk görülüyor.

 

Yalı Mahallesi, mahalleler bazında ilk sırada… Işıklar ile Sahilpark arası, Sahilpark mevkii ve özellikle Yalı Mahallesi’nde sitelerin sık olduğu bölgeler kızarmış durumda. Kanal boyunda kısmi yerlerde ise yoğunluk orta düzeyde.

 

Çevre mahallelerde ise bazı mahallelerde hiç risk görünmüyor. Küçükboğaz, hastane çevresi ve Küçük Karasu Mahallesi kızarıklık bakımından oldukça dikkat çekiyor. HES uygulamasına göre Kuyumcullu, Darıçayırı, Limandere, Manavpınarı, Yassıgeçit, Karanlıkdere, Hürriyet ve Ortaköy mahallelerinin merkezlerinde yoğunluk hakim.

 

İŞTE KARASU'NUN KORONAVİRÜS HARİTASI:

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 12:19


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER