Karasu’da hayat bir dakika durdu

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83.yılında tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da törenle anıldı. Saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte hayat adeta bir dakika durdu.

Karasu’da hayat bir dakika durdu


-

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83.yıldönümünde Karasu’da düzenlenen tören ve programlarla anıldı. Saatler 09:05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle birlikte, tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da hayat, bir dakika süreyle adeta durdu.

Karasu Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk anıtına saat 09:00’da Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın çelenk bırakmasıyla başlayan törende ilçe protokolü ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Saat 09:05’te çalan sirenler ile tören alanında saygı duruşuna geçildi. Yoldan geçen araç sürücülerinin de araçlarını yolda durdurarak saygı duruşunda bulunması gözlerden kaçmadı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulan törenin ardından konferans salonunda bir anma programı gerçekleştirildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER