Karasu’da hayat bir dakika durdu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79.yıl dönümünde Karasu’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

HABERİN GALERİSİ
10 Kasım Çelenk Töreni

10 Kasım Çelenk Töreni

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, Karasu Hükümet Konağı’nda düzenlenen tören ile başladı. Törenin sunuculuğunu Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ebru Kır yaptı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerini bıraktı. Saatler 09:05’i gösterirken sirenler çaldı ve Karasu’da hayat adeta bir dakika durdu. Bayrakların yarıya indirilmesinin ve saygı duruşunun ardından Şehit Oktay Demirci Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

 

 

Törende ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, resmi kurum ve daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler hazır bulundu. Karasu Hükümet Konağı’nda düzenlenen törenin ardından Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda bir anma programı düzenlendi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, burada yapılan program ile sona erdi.

 

KONFERANS SALONUNDA ANMA PROGRAMI: Haberi okumak için tıklayın

 

MERCAN ve İSPİROĞLU'NDAN 10 KASIM MESAJI: Haberi okumak için tıklayın

 

HABERE AİT VİDEO AŞAĞIDA:

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER