Karasu’da tarihi bir gün

İki gün süreyle uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, Karasu'da tarihi görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Sokaklar adeta terk edilmiş şehir havasına büründü. Vatandaş yasaklara uydu ve evde kaldı.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

İçişleri Bakanlığı tarafından Cuma günü saat 24:00’dan Pazar günü saat 24:00’a kadar sürecek olan iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Karasu, tarihi bir güne uyandı. Karasu sokakları adeta terke dilmiş şehir görüntüsüne büründü. Vatandaş, kurallara ve yasağa uyarak evden çıkmadı. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde sıkı güvenlik tedbirleri aldı. İlçenin belirli yerlerinde oluşturulan kontrol noktalarında, kural ihlali yapan vatandaşlara cezai işlem uygulanırken, ekipler ilçe sokaklarında devriye attı.

 

Nöbetçi sistemi

 

Cumartesi ve Pazar günleri uygulanacak yasak boyunca Karasu’da BP Köseoğlu Petrol ve OPET Uysal Petrol, nöbetçi akaryakıt istasyonları olarak hizmet verecek. Ayar Veterinerlik ile Hakkı İskender Veterinerlik de nöbetçi veteriner olarak açık olacak. Nöbetçi eczaneler olan Hayal Eczanesi ve Özgür Eczanesi de açık kalacak. Fırınlar, hizmet araçlarıyla ekmekleri sokak sokak gezerek vatandaşa ulaştıracak ya da kendilerine telefonla ulaşıldığı taktirde kapıya servis yapılacak.

 

Habere ait video ve fotoğraflar hazırlanıyor.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER