Karasu’nun ÖLÜM YOLUNA el atıldı

Karasu’da bugüne kadar çok sayıda maddi hasarlı, yaralanmalı ve ölümlü kazanın meydana geldiği İstanbul Caddesi (Karasu-Yenimahalle yolu) üzerinde başlatılan çalışma ile yol duble yol haline getirilecek. Yıllardır beklenen çalışmanın ise, bu yılki plan içerisinde olmadığı halde başlaması da dikkatlerden kaçmadı.

Karasu’nun ÖLÜM YOLUNA el atıldı


-

KARASU'NUN ÖLÜM YOLUNA EL ATILDI (izle):

...

Karasu’da “Ölüm Yolu” olarak bilinen ve çok sayıda kazanın meydana geldiği İstanbul Caddesi (Karasu-Yenimahalle yolu) üzerinde başlayan çalışma, sanayi sitesi ile Liman Kavşağı arasında gerçekleştiriliyor.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Kaynarca, Karasu ve Kocaali hattında yapımı devam eden duble yolun İstanbul Caddesi kısmında başlayan çalışmanın bir ay içerisinde tamamen bitmesi bekleniyor.

Birinci etapta Yenimahalle’den Karasu istikametine olan şeritte yükseltme ve dolgu çalışması başladı. Asfaltın dökülmesinin ardından ikinci etap olan Karasu’dan Yenimahalle’ye gidiş şeridinde aynı çalışma yapılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yol çalışmasının bu yılki plan dahilinde olmadığı ve Karasu Belediyesi’nin Bakanlık ile yaptığı görüşmeler sonrası plana dahil edilerek başladığı öğrenildi. Yolun tamamlanmasıyla da bölgede meydana gelen kazaların en aza inmesi bekleniyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 11 ay Önce

hani der ler ya; VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUNNNN.GERÇEKTEN TEZ ZAMANDA BİTİRİLİR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER