Karasu’nun yeni yaşam merkezi tanıtıldı

Lunaparkın Karasu sahilinde bulunan ve mevsimlik dükkanların da bulunduğu alanı içerisine alacak bölgeye Karasu Yaşam Merkezi kurulacak. Projenin 2021 yılı başında ihaleye çıkartılması planlanıyor.

Karasu’nun yeni yaşam merkezi tanıtıldı


-

Karasu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Karasu Yaşam Merkezi projesi tanıtıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, projeyle ilgili detaylı bilgi verdi. Ardından projeye ait video sunumu yapıldı.

Lunaparkın yerinden kaldırılmasıyla birlikte 8 ay süren proje çalışmasının tamamlandığını belirten Erbatan, Karasu Yaşam Merkezi adı verilen sosyal tesisin 5 bin 700 metrekare alan ve otopark olmak üzere 8 bin 100 metrekareden oluşacağını söyledi.

PROJE İÇERİĞİ

İki etaptan oluşan sosyal yaşam projesinde dükkanlar, yürüyüş alanları, enformasyon merkezi, kütüphane, oyun alanı, cep sineması ve 128 araç kapasiteli otopark yer alacak. Erbatan, otoparkın araç sayısını 300’e çıkartmak için çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Alanın hem sosyal hem de ekonomik açıdan yaşanabilir olmasını amaçladıklarını ifade eden Hilmi Erbatan, “Proje kendi kendini finanse edecek ve kendi kendini yaşatacak” dedi. Proje, sadece yaz aylarında değil kış aylarında da hizmet vermek üzere planlandığı da ifade edildi.

KARASU YAŞAM MERKEZİ (İZLE):

KARASU YAŞAM MERKEZİ (FOTOĞRAFLAR):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 22:22


YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 2 yıl Önce

Haydi hayırlısı,bu sene ocak veya şubat ayı idi sıra geldi sahile diye bir projeniz vardı sayın yetkililer beş milyon tl.lik bir iş yapacağımız bu proje için sizlerinde önerilerini bekliyoruz diye haber olmuştu,korona dan dolayı o proje unutuldu mu ne oldu?.O projeyi'de unutmayın lütfen. 2 projenin tamamlanması halinde KARASU'muzun güzelliğine güzellik katacaktır.KOLAY GELSİN, Rabbim muvaffak eylesin.

Nalan Mettin Kızılkaya
Nalan Mettin Kızılkaya - 1 yıl Önce

Bu projenin gerçekleşmesi halinde Karasu'nun tüm çehresi değişecektir. Sahil çalışmaları ile ilgili başlanan proje çok iyi ilerliyor liman bölgesine kadar gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz zira o tarafta sahil bölgesi merkez olmasına karşı çok kötü durumda, çalışmaları takip ediyoruz, ve teşekkür ediyoruz umarım bu hızla tüm karasu nun çehresi değişir. Başarılarınızın devamını dilerim

SIRADAKİ HABER