Karasu’ya bu kötülüğü yapmayın!

Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün belirlediği depolama alanlarına atmak yerine gelişigüzel sokaklara atılan atıklar için vatandaşlara uyarıda bulundu.

Karasu’ya bu kötülüğü yapmayın!

-

Vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Belediyemizce belirlenen atık depolama alanları dışına atık bırakmanın çevre temizliğine ve toplum sağlığına ciddi zararları olduğunu unutmamalıyız. Özellikle pandemi döneminde bu konuya daha çok dikkat etmeliyiz” dedi.

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

“Geçtiğimiz günlerde bazı caddelerimizde inşaat, bahçe ve mobilya atıklarının gelişigüzel yerlere atılması sonucu kötü bir görüntüyle karşı karşıya kaldık. Yapılan araştırmalar sonucu bu atıkları atan vatandaşlarımızı tespit ederek cezai işlem uyguladık” diyen Karakaş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çevre düzeni ve temizlik konusu elbette Belediyemizin konusudur. Tabi ki biz temizleyeceğiz ve temizlemekten asla imtina etmeyeceğiz ama çevre temizliği konusunda da hemşehrilerimizden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2021, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 11 ay Önce

Yaz sezonunda nüfus kalabalıklaşıyor,,belediye ,yazın temizlik elemanı ve araçlarını artırmalı.

SIRADAKİ HABER