Kimse Müslüman mahallesinde salyangoz satmasın!

AGD Karasu İlçe Başkanı Aksoy, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek verdiklerini belirten bir basın açıklaması yayınladı. Aksoy, “Bu milletin kadim tarihindeki değerleriyle oynanmasına asla izin vermeyiz. Kimse Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkmasın" ifadelerini kullandı.

Kimse Müslüman mahallesinde salyangoz satmasın!

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, yaptığı basın açıklamasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yalnız olmadığının altını çizdi. “Ankara, İstanbul ve İzmir Baro başkanları olmak üzere bir kısım çevreler tarafından kin ve nefret açıklamaları yapıldı” diyen Aksoy, “Yayınladıkları bildirilerde, bulundukları suç duyurusu içeriğinde Sayın Diyanet İşleri Başkanının irad ettiği hutbenin muhtevası ile hiç ilgisi olmayan bir biçimde, bu milletin değerlerine, dinine, inancına hakaret etmişlerdir” şeklinde konuştu.

 

İstanbul Sözleşmesi kaldırılmalı

 

İstanbul sözleşmesi yırtılıp atılmadan, cinsiyet eşitliğini meşrulaştıran eğitimler ortadan kaldırılmadan, televizyonda bu ahlaksızlıkları meşrulaştıran diziler son bulmadan bu meselelerin çözülmesi mümkün olmadığını ifade eden Aksoy, sivil toplum kuruluşlarının, mensubu olduğu toplumun değerlerine saygılı olması gerektiğini savunarak, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

İstanbul Sözleşmesi gibi bu milletin ahlaki zemininde adeta bomba gibi duran necis uygulamaların varlığı devam ettiği müddetçe çok daha fazla sıkıntı yaşayacağımız bellidir. Sayın Erbaş, hutbesinde ramazan münasebetiyle İslami duyarlılığın arttığı bir dönemde, ramazanın sabır ve irade eğitimi olduğunu belirtmiş ve bu münasebetle de bu ayın, kötü alışkanlıklardan kurtulma vesilesi yapılmasını önermiştir. Sigaranın zararlarından bahsetmiş, içkinin zararlarından bahsetmiş, zinanın, eşcinselliğin, zararlarından bahsetmiştir. Burada topluma bu kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması çağrısı vardır. Bu kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması çağrısı, alışkanlık sahiplerini aşağılamak değildir, düşmanlık hiç değildir. Aksine bu alışkanlık sahiplerine insan olarak değer verildiği için o alışkanlık sahiplerinin bu kötü alışkanlıklardan kurtulması, bu alışkanlıkların yaygınlaştırılmaması tavsiyesi vardır. Bu dönemde bundan daha anlamlı bir açıklama olamazdı.

 

Bataklığı kurutmanın tam zamanı

 

Bundan dolayı bizim dinimizin emir ve yasaklarına her hâlükârda uymamız gerekmektedir. Görevi açısından insanları dini açıdan, emir ve yasaklarını aydınlatmak olan Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş inancımızın emrini net bir şekilde ortaya koymuştur. Açıklamış olduğu hutbe de insanların yaşam hakkının önüne geçmek ibaresi değildir. Toplumun, neslin, insanların ailenin korunması için söylemesi gereken bir emirdir. Dinimiz zinayı ve eşcinselliği suç ve yasak olarak görüyor. Dinimizde ne varsa hepsi bizim iyiliğimiz, mutluluğumuz için vardır. Bu bataklığı kurutmanın tam zamanı. Bizim inancımızın değerlerini topluma anlatmak hem görev icabıdır hem de bir Müslüman olarak ifade ediyor. Bundan dolayı İslam'ı anlattığı için saldırılara maruz kalan hocamızın arkasındayız. Bu kötü alışkanlıklara maruz kalan insanlara insanca muamele edip etmemek ayrı bir olay, bu kötü alışkanlıkları meşrulaştırmak ise ayrı bir olaydır. Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER